Příjem německého digitálního vysílání na Mělnicku, Liberecku i v Kladně

26. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
26. 7. 2007

Start tří multiplexů z pěti lokalit v německém Sasku má pro české diváky dvojí důsledky. Zatímco někteří příhraniční diváci závislí na zemském analogovém televizním příjmu mají kvůli německé digitalizaci rušený signál, jiní – vybaveni digitálními přijímači – mohou sledovat až jedenáct nových programů. Čtenáři DigiZone.cz potvrdili příjem německých stanic na Mělnicku, Liberecku i v Kladně.

Jeden čtenář pod článkem Sasko spouští digitální televizi, pohraničí čekají problémy uvádí: Přijímám tři multiplexy. Na kanále 39 je signál 73 % a kvalita 53 %, na kanále 36 signál 75 % a kvalita 97 % a na kanále 29k je signál 83 % a kvalita 35 %. Pisatel dodává: Anténa je malá kolorka, zesilovač 12dB. Lokalita Mělník – údolí potoka Pšovky. Stabilní je pouze kanál 36. Ostatní ruší auta projíždějící pod okny.

Další čtenář, tentokrát z Dlouhého Mostu na Liberecku, uvádí: Přijímač Globo Opticum 7100T a jako anténa česká matrace. Kanál 27 – intenzita 66 % a kvalita 71 % (mdr, BR, WDR, rbb), kanál 36 – intenzita 67 % a kvalita 57 % (ZDF, 3sat, Doku/KiKa) a kanál 39 – intenzita 61 %, kvalita 60 % (ARD, Festival, Arte, Phoenix).

MM Influenceři

do třetice jiný čtenář, který je z Kladna, píše: Projel jsem scanem 36 kanál a mám tam digitální síť ZDF. Úroveň signálu 65 %, kvalita lítá od 48 do 60 %. Anténa polské síto v normální poloze polarizace, otočená na Prahu, zesilovač 24 dB, koax 25 metrů, rozbočovač pro 4 uživatelů. Lokalita u GDM, žádný panelák.

VÝZVA: Pokud máte úspěch s laděním zahraničních stanic nebo naopak něco začalo váš příjem od 23. července rušit, připojte svoje zkušenosti k této aktualitě nebo je pošlete na e-mail redakce@digizo­ne.cz. Nabídneme vaše zkušenosti dalším čtenářům.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).