Hlavní navigace

Prima Cool HD a Óčko Expres HD startují v pražském DVB-T už za dva dny

13. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Óčko Expres bude vůbec prvním kanálem „Óčko Family“, který bude dostupný ve vysokém rozlišení obrazu. V budoucnu by ho měli nabídnout i operátoři UPC a Telefónica.

Na čtvrtek 15. srpna si svůj start v Praze naplánoval nový zemský multiplex provozovaný společnosti Czech Digital Group (CDG), který bude šířen ze žižkovské vysílací věže na kanálu 47. Jak už server DigiZone.cz dříve avizoval, jeho programovou náplní budou stanice Prima Cool HD a Óčko Expres HD. V současné době evidujeme velký zájem ze strany našich zákazníků přinášet svým divákům vysílání programů v HD rozlišení. Vzhledem k tomu, že naše stávající celoplošné vysílací sítě již nedisponují kapacitou pro umístění HD programů, rozhodli jsme se umožnit vysílání ve vysokém rozlišení alespoň prostřednictvím nové Regionální sítě 12, která je dostupná divákům v Praze a okolí, uvedl pří této příležitosti generální ředitel operátora Martin Gebauer.

K TÉMATU: Óčko Expres HD doplní v pražském DVB-T Primu Cool HD, celoplošné zatím nebude

MMF24

Jsme rádi, že díky nové Regionální síti 12 můžeme divákům zprostředkovat lepší zážitek ze sledování Prima Cool. Jsem přesvědčený, že to uvítají především sportovní fanoušci, kteří pravidelně sledují UEFA Ligu mistrů. Tuto sezónu jim ji přineseme poprvé v nativním HD, doplnil Gebauera generální ředitel FTV Prima Martin Konrád. Druhým kanálem v multiplexu, jak již bylo řečeno, bude Óčko Expres, taktéž v HD rozlišení. Óčko Expres se zaměří na metropolitní a angloamerickou hudbu.Stanice bude vysílat pouze proud videoklipů, nepočítá s moderátory ani moderovanými pořady. Její diváci si tak budou moci plně vychutnat hudbu, kterou mají rádi, a která na tuzemském trhu hudebních televizí dosud chyběla.


Zdroj: Czech Digital Group

Teoretická mapa pokrytí Regionální sítě 12 z pražského vysílače Žižkov

Spuštění nového multiplexu se bude DigiZone.cz ještě podrobně věnovat v hlavním článku

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).