Hlavní navigace

Prima family už v multiplexu 2 vysílá monoskop s informačním textem

29. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 12. 2011

UVNITŘ FOTO Šestá programová pozice s monoskopem televize Prima family se dnes večer objevila s v celoplošném pozemním multiplexu 2. Server DigiZone.cz na to upozornil čtenář Ondřej Caletka. Dnes ve 20:00 se v multiplexu 2 objevila Prima family. Má své vlastní PIDy a vysílá statický obrázek s pruhy a textovou informací, uvedl. Monoskop nedoprovází žádný zvuk, obsahuje jen informaci, že na této programové pozici začne 1. ledna 2012 vysílat nový program Prima family.

K TÉMATU: Prima family skutečně odstartuje na Nový rok. Další kanály prý posílí

Rodinný kanál Prima family od Nového roku nahradí současnou televizi Prima, která ukončí vysílání 1. ledna minutu před šestou hodinou ráno. Prima tak vyřeší dlouhodobé spory o připojování regionálních televizí do jejího vysílání. Historickou licenci, která jí nakazuje regiony pouštět do svého vysílání, vrátí a začne vysílat na základě licence nové, pro Primu family, která žádnou takovou povinnost neobsahuje. Program Primy family bude totožný s nynější Primou, pouze podvečer místo regionálních zpráv R1 a RTA zařadí od 17:40 diskusní pořad Fakta Barbory Tachecí.

ČTĚTE TAKÉ: Proč bude nutné kvůli Primě family přelaďovat televize a set-top-boxy?

MM socky3

Vzhledem k tomu, že Prima family využije novou pozici v multiplexu 2 a původní pozice Primy v této síti bude vypnuta, budou si muset všichni diváci, kteří přijímají hlavní program Primy z pozemních vysílačů, na svých televizorech nebo set-top-boxech znovu spustit automatické vyhledávání programů. Primu family budou moci sledovat až poté, co se jim načte aktuální programová nabídka multiplexu 2.

Monoskop Primy family, který se objevil dnes ve 20:00 v multiplexu 2 (Foto: Ondřej Caletka)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.