Hlavní navigace

Prima klub získala terestrickou, satelitní i kabelovou licenci

18. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
18. 6. 2008

DOPLNĚNO Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání udělila společnosti FTV Prima, spol. s r.o. licenci na provozování kanálu Prima klub, a to na dobu 12 let. Tato licence se vztahuje jak na terestrické digitální vysílání (DVB-T), tak i na satelitní a kabelové šíření. Co se týká satelitu, tak program bude šířen z orbitální pozice CS Linku na 23.5 st. východně. Kabelová licence se týká pouze společnosti UPC Česká republika.

KL24

První rok vysílání bude moci televize vysílat minimálně dvanáct hodin denně, druhý rok šestnáct. Kanál byl RRTV specifikován jako tématický pořad pro ženy. Terestrická licence je licencí, na kterou má nárok společnost, která zastřešuje programovou síť regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s TV Prima. Nárok na tuto licenci má ta programová síť, která pokrývá svým signálem alespoň 33 % území ČR nebo 33 % obyvatel ČR. Stejnou licenci získala nedávno také studia RTA pro síť TV7.

ČTĚTE TAKÉ:
Ředitel Primy hovořil na Rádiu Impuls o TPP i kanálu Prima klub
Prima žádá o satelitní a kabelovou licenci pro nový program Prima klub

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).