Hlavní navigace

Prima požádá o bonusovou licenci za souhlas s TPP „někdy v říjnu“

17. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 8. 2008

Televize Prima si podá žádost o vydání boudové licence pro celoplošné zemské digitální vysílání, na kterou má nárok po podpisu Technického plánu přechodu (TPP), ještě letos na podzim. Předpokládám, že v říjnu, řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel této televize Marek Singer. O tematickém zaměření nového kanálu Prima zatím rozhoduje, podle Singera připadají v úvahu dvě varianty.

V případě Primy jako komerční televize hraje roli i skutečnost, nakolik jsme schopni odhadnout, jaký by měl takový kanál komerční potenciál. Je to taky o diskusích se zadavateli reklamy, agenturami a podobně. To rozhodne o tom, jaký bude vítězný scénář, přiblížil Singer. Prima už jednu bonusovou licenci získala tím, že regionální televize, které vlastnicky ovládá, utvořily programovou síť, která pokrývá třetinu území České republiky, a na základě ustanovení zákona o elektronických komunikacích požádaly Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o oprávnění k digitálnímu vysílání.

První bonusový program Primy, s pracovním názvem Prima klub a zaměřením na ženy, by měl začít vysílat nejpozději příští rok v květnu. V tu dobu mu vyprší 360-denní zákonná lhůta pro start vysílání, jinak by Prima o tuto licenci přišla. Všechny tři digitální programy Primy by podle Singera měly vysílat ve společném multiplexu. TPP umisťuje Primu přímo do digitální sítě 3 provozované společností Czech Digital Group (CDG), v níž už Prima vysílá v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

Mobile Internet Forum 2022

CDG si však vysílání multiplexu nezajišťuje sama, mimo Prahu se dohodla na subdodávce služeb od Českých Radiokomunikací. Ředitel Primy nevylučuje, že digitální vysílání Primy v Praze časem přejde ze tří menších vysílačů CDG na hlavní pražský vysílač na Žižkově, provozovaný ČRa.

Rozhovor s generálním ředitelem Primy Markem Singerem o přistoupení k TPP a dalším postupu této televize v procesu digitalizace čtěte v pondělí na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.