Hlavní navigace

Prima se chystá v listopadu spustit už čtvrtý program, Primu family

17. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 6. 2011

Čtvrtý program televize Prima, rodinně zaměřený kanál Prima family, by měl zahájit vysílání ještě letos v listopadu. Na zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny, který ve čtvrtek projednával senátní návrh novely zákona o České televizi, jež zachovává reklamu ve vysílání ČT na následující dva roky, to řekl právní zástupce Primy Pavel Kubina. Prima family může odstartovat až po dokončení procesu digitalizace televizního vysílání v České republice. Prima považuje za tento termín 11. listopad letošního roku.

K TÉMATU: Prima získala terestickou licenci pro rodinný kanál Prima family

Výklad nemůže být jiný. My plánujeme, že 12. listopadu spustíme novou stanici, prohlásil podle serveru MediaGuru.cz Kubina. Informaci po jednání výboru potvrdil i generální ředitel Primy Marek Singer. Licenci pro nový digitální program Prima family televize získala již loni v březnu, do některého z pozemních multiplexů ale může vstoupit až do dokončení digitalizace a otevření trhu. Pro předchozí dva tematické kanály, Primu Cool a Primu love, platily jiné podmínky, protože jde o kompenzační licence, které Prima získala od státu za předčasné vypínání analogového vysílání.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Prima Family bude odpovědí na úspěch TV Barrandov

O tom, že se Prima chystá na start čtvrtého programu, svědčí i její zájem o úpravu licenčních podmínek Primy family. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ale zatím její žádost nevyřídila a vyžádala si doplňující informace. Podle týdeníku Marketing a Media má být onou změnou licenčních podmínek zanesení startu stanice ke dni 12. listopadu 2011.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.