Hlavní navigace

Prima se v Minutách regionu věnovala digitalizaci

26. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 1. 2009

Televize Prima se ve své zpravodajské relaci Minuty regionu věnovala ve čtvrtek digitalizaci (spustíte ji zde v čase 12:10). Nebyla to ale náhoda. Právě ten den se totiž v Praze konalo setkání anténářů, které pořádaly České Radiokomunikace. Prima proto varovala diváky, že je již koncem dubna čeká v hlavním městě vypínání analogového vysílání kanálů ČT 1, TV Nova a právě také komerční dvojky. Za odborníky v reportáži promluvil Martin Roztočil, ředitel Úseku vysílacích služeb Českých Radiokomunikací, a také technický ředitel Primy Patrik Slavík.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Prima začala vysílat digitalizační spot (UVNITŘ VIDEO)

Redaktorka nejprve v příspěvku upozornila na současný stav společných televizních antén (STA), které umožňují přijímat většinou pouze analogový signál. Slavík apeloval na majitele domů s tím, že se jedná o složitou operaci z pohledu počtu anténních rozvodů. Prima ve vysílání také ukázala měřící vůz Českého telekomunikačního úřadu, který jsme vám na DigiZone.cz představili v pátek. Technický ředitel Primy ještě nezapomněl upozornit na stav některých antén na řadě míst u nás. Česká komerční dvojka podporuje digitalizaci také na svém webu, kde nezapomíná zmínit web Digitálně.tv.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.