Hlavní navigace

Prima údajně neodvolala souhlas k vysílání na Slovensku

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 10. 2009

Televize Prima údajně neodvolala svůj souhlas pro šíření jejího hlavního programu ve slovenských kabelovkách a satelitních platformách. S touto informací přišel dnes server Mediálne.sk, kterému ji potvrdil jeden z operátorů. Prima před několika lety udělila paušální souhlas společnému sdružení kabelových operátorů, a ten do dnešního dne prý neodvolala. Nicméně veřejně Prima deklaruje, že nemá zájem být šířena ve slovenských kabelovkách protože nakupuje práva na akviziční pořady jen pro území České republiky.

KL22_nominace

Nicméně její náhlý postoj údajně souvisí se širší dohodou českých a slovenských televizí, které se navzájem dohodly, že si nebudou konkurovat na cizích trzích. Z tohoto důvodu prošetřuje vyřazování Primy ze slovenských kabelovek i tamní antimonopolní úřad protože vícestranná dohoda o nekonkurenci může vést k porušení pravidel hospodářské soutěže.

Nejdál zašel slovenský kabelový operátor Satro, který požaduje přímý souhlas Primy ohledně šíření jejího signálu a chce o něm jednat. Podle neoficiálních informací je ochoten přistoupit i na variantu tzv. black-outů, kdy by vysílal jen pořady vlastní tvorby TV Prima a ty akviziční pořady, na které nemá práva jiný vysílatel na Slovensku. V takovém případě by bylo vysílání Primy pro slovenské diváky značně ořezané, ale operátor by mohl Primu i nadále šířit ve své nabídce. Nemusel by se tak obávat odlivu abonentů k neplaceným satelitním platformám, které mají volnější podmínky pro šíření českých stanic a díky výměně abonentských karet mezi českými a slovenskými diváky je možné sledovat programy z druhé země takřka bez omezení.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.