Hlavní navigace

Prima za první pololetí vydělala více, provozní zisk jí ale klesl

22. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 7. 2008

Televizi Prima se během letošního prvního pololetí podařilo vydělat více peněz než za stejné období loňského roku. Tržby druhé největší tuzemské komerční televize stouply o čtvrtinu na 1,23 miliardy korun. Po odečtení veškerých nákladů ale provozní zisk za první pololetí v meziročním srovnání klesl o 28,4 procenta na 153,1 milionu korun. Vyplývá to z hospodářské zprávy švédského spolumajitele Primy, společnosti Modern Times Group (MTG), z níž cituje agentura ČTK.

KL22 hlasovani

Na tržbách se podle švédské MTG mimo jiné kladně projevil vliv posilující české koruny. Na provozní zisk zase měly vliv další náklady majitelů Primy související s červnovým fotbalovým mistrovstvím Evropy, na které Prima poprvé ve své historii získala vysílací práva, dříve tradičně patřící České televizi, konstatuje agentura. Díky fotbalu ale Primě vzrostl v druhém čtvrtletí průměrný denní podíl na trhu na 20,8 procenta.

Číslo je vyšší než za první letošní pololetí, ale nižší než ve druhém čtvrtletí loňského roku, kdy Prima dosáhla průměrného denního podílu na sledovanosti 21,9 procenta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.