Hlavní navigace

Primě výjezdní zprávy zatím příliš nepomohly, vidělo je 517 tisíc diváků

10. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DOPLNĚNO – Premiéru akce, která se stane pravidelným prvkem zpravodajství, si ale mediální skupina pochválila. Do Mikulova se přišlo na tváře televize podívat okolo pěti stovek lidí.

Televizní skupina Prima včera poprvé vyrazila se svým novým kamionem do regionů a nabídla divákům svou hlavní zpravodajskou relaci z exteriérů. Kýžený efekt, kterým mělo být bezesporu i zvýšení diváckého zájmu, se ale prozatím nekonal. Zpravodajskou relaci bohužel navíc nelze srovnávat s předchozím týdnem, protože televize nyní vysílá „výjezdní“ zpravodajství jako jeden blok, minulý týden ale měla tuto publicistiku rozčleněnou dále na Krimi zprávy, Divácké zprávy a VIP zprávy.

Oproti předchozímu týdnu si Zprávy FTV na první týden pohoršily. Zatímco v sobotu 2. srpna si je nenechalo ujít 569 tisíc diváků při podílu na publiku (share) 30,45 %, včera to bylo 517 tisíc diváků (share 22,26 %). V mezitýdenním srovnání se tedy jedná o pokles o přibližně pět desítek tisíc diváků a podíl více než 8 %. Pro srovnání, 26. července vidělo Zprávy FTV Prima téměř 600 tisíc lidí (share 32,9 %). Pokud bychom ale sečetli počet diváků zpravodajské hodiny 2. a 9. srpna, v reálu si včera de facto polepšila.

BRAND

SOBOTNÍ DATA: Sobotní prime time s nízkými čísly, vítězný Nestyda neměl ani půlmilion

I když se zájem o hlavní zpravodajství televize Prima neprojevilo pozitivně na obrazovce, mediální skupina je s výsledkem akce spokojená. Podařilo se totiž přilákat diváky v samotném Mikulově, kam dvojice Terezie Kašparovská – Tomáš Hauptvogel dorazila. Na mikulovské náměstí dorazily stovky diváků, kteří se celé odpoledne bavili společně s oblíbenými moderátory a tvářemi TV Prima. Na úspěšný start zpravodajské roadshow si společně s moderátory připili také diváci, kterým se dokonce podařilo pokořit dosavadní rekord v počtu připíjejících lidí na jednom místě. V Mikulově na náměstí jich bylo 480, což je ode dneška nový český rekord ověřený agenturou Dobrý den, uvedla mluvčí Marie Fianová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).