Hlavní navigace

Primu překvapilo, že ji zařadí satelitní služba Magio Sat na Slovensku

5. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 1. 2010

Televize Prima je překvapena, že se objevuje v základních programových balíčcích připravované slovenské satelitní služby Magio Sat. Loni na podzim totiž požádala všechny operátory placených televizních služeb na Slovensku, aby ji vyřadili ze svých nabídek, protože nakupuje vysílací práva pro akviziční pořady pouze pro území České republiky.

K TÉMATU: Prima mizí z nabídky dalších placených televizních služeb na Slovensku

Pokud vím, obesílali jsme všechny provozovatele převzatého vysílání na Slovensku s požadavkem okamžitého stažení Primy z nabídky. Důvodem jsou práva k akvizici, která máme vykoupena pro území ČR, odpověděl na dotaz serveru DigiZone.cz technický ředitel televize Prima Patrik Slavík. Předám ještě váš dotaz na naše právní oddělení, dodal.

ICTZ23

Zajímavé je, že provozovatel satelitní služby Magio Sat, společnost T-Com, požadavek Primy na vyřazení z programových nabídek placených televizních služeb na Slovensku v případě své IPTV služby Magio splnila. Magio koncem prosince vyřadilo Primu ze své nabídky, stejně jako konkurenční služba Orange a kabelová společnost Satro.

Satelitní službu Magio Sat mohou nyní přijímat pouze stovky zkušebních zákazníků společnosti T-Com. Komerční start této satelitní platformy operátor naplánoval na 15. ledna.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.