Hlavní navigace

Připomínky Novy k TPP se věcně neliší od informací poskytnutých novinářům

14. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
14. 12. 2007

Komunikaci mezi nejsledovanější českou televizí a Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ve věci příprav Technického plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP) se věnuje server Digital Českého rozhlasu.

V dnešním článku s odvoláním na nejmenovaný důvěryhodný zdroj uvádí, že Nova poslala v polovině listopadu 11stránkový dopis, jehož obsah byl označený společností CET 21 jako držitelem licence na Novu za důvěrné obchodní tajemství. A není jediný, Nova reagovala na vývoj technického plánu průběžně, zmiňuje Digital a dodává: O čem přesně se ale Nova tak podrobně rozepsala, to nikdo nesmí prozradit, pokud nechce riskovat žalobu pro nekalou soutěž.

Jak ale televize sdělila serveru DigiZone.cz, komunikace s ČTÚ nešla nad rámec, který Nova prezentovala na konci listopadu na zvláštním setkání s novináři. Připomínky tak, jak byly poslány na ČTÚ, vychází z principů, které jsme komunikovali na setkání s novináři. Jde ale o právní text, který není určen ke zveřejnění a není v něm nic výrazně navíc, řekla pro DigiZone.cz tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková.

ebf - partner 1

ČTÚ dosud zveřejnil pouze základní principy TPP, s jeho plnou podobou plánuje seznámit tisk a veřejnost na pravidelném měsíčním mítingu, který předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák pořádá už v pondělí 17. prosince.

ČTĚTE TAKÉ: Petr Dvořák: Pokud bude TPP špatně napsaný, nepřistoupíme na něj

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).