Hlavní navigace

Připravili jsme pro vás přílohu o úpravě televizních antén

16. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 4. 2009

Dva týdny před plánovaným termínem ukončení zemského analogového televizního vysílání z hlavního pražského vysílače na Žižkově pro vás server DigiZone.cz připravil další novou stálou přílohu. Ta je věnovaná úpravám televizních antén pro příjem digitálního signálu. Příloha na adrese http://anteny­.digizone.cz/ je koncipovaná jako rádce pro diváky, kteří dosud ještě neřešili přechod od pozemního analogového k pozemnímu digitálnímu příjmu televize.

KL22 hlasovani

Na úvod seznamuje čtenáře se základními typy antén a jejich vzájemnými rozdíly, speciální část přílohy je věnovaná anténním rozvodům a doplňkům, jako jsou rozbočovače či zesilovače signálu, či samotným kabelům. Bezesporu nejdůležitější částí přílohy jsou kapitoly věnované úpravám antény pro příjem digitálního signálu z jednoho či více směrů najednou, pro dálkový příjem digitálního vysílání a také úpravám antény pro příjem digitálního signálu v horizontální nebo vertikální polarizaci.

Na závěr se pak příloha věnuje problematice úprav společných televizních antén (STA) a čtyřem způsobům úprav STA, které doporučuje Národní koordinační skupina pro digitální televizní vysílání v České republice. Nestačí jenom koupit set-top-box, valná většina antén potřebuje alespoň základní úpravu a my divákům radíme, jak na ni, konstatoval šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček. Autorem většiny textů v příloze je Jakub Melín, stálý spolupracovník DigiZone.cz, který se specializuje právě na problematiku příjmových antén a dálkového příjmu televizního vysílání.