Hlavní navigace

Přišli jste přechodem na satelit o regionální vysílání ČT? Máte smůlu

14. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 10. 2008

Bude se ve vašem regionu digitalizovat až za delší časový úsek nebo si zkrátka jen chcete pořídit satelitní přijímač, abyste měli širší programovou nabídku? Pak vás mohlo možná překvapit nepříjemné zjištění v podobě regionálního vysílání České televize. Fakt, který je známý již čtenářům DigiZone.cz delší dobu, připomíná dnešní Břeclavský deník. Jeden ze čtenářů, který si pořídil satelitní přijímač, přišel tímto krokem o vysílání regionálního studia v Brně. Teď sice mohu sledovat stovku televizních stanic včetně arabských, ale tu nejbližší, Českou televizi Brno, už ne, konstatoval.

Je však zapotřebí si uvědomit, že dostat regionální vysílání na satelit, by nebylo vůbec levnou záležitostí, a proto si ho mohou dovolit pouze takové země, jako jsou Rakousko nebo Německo. Ty pak na satelitu zabírají např. sami s těmito mutacemi celé transpondéry (frekvence) a nabízejí zpravodajství např. zvlášť pro Tyrolsko, Vídeň, Salzburg nebo Berlín či Hesensko. Je možné, že Česká televize v budoucnosti něco podobného nabídne, v nejbližších letech se však musí divák spolehnout pouze na to, až k němu dosáhne terestrická digitalizace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.