Hlavní navigace

Pro Personas je již k dispozici přes 50 000 motivů vzhledu

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počet tzv. lehkých motivů vzhledu pro uživatele prohlížeče Mozilla Firefox se utěšeně rozrůstá. Aktuálně jich je v oficiální galerii GetPersonas.com k dispozici už přes 50 000 kusů. Lehké motivy vzhledu přišly spolu s projektem Personas z produkce Mozilla Labs. Jejich nativní podpora se objevila v novém Firefoxu 3.6 jako jedna z hlavních novinek. Na rozdíl od standardních motivů vzhledu neprovádějí ty lehké žádné zásadní změny v uživatelském rozhraní prohlížeče. Nehrozí tedy zpřeházení…

Počet tzv. lehkých motivů vzhledu pro uživatele prohlížeče Mozilla Firefox se utěšeně rozrůstá. Aktuálně jich je v oficiální galerii GetPersonas.com k dispozici už přes 50 000 kusů. Lehké motivy vzhledu přišly spolu s projektem Personas z produkce Mozilla Labs. Jejich nativní podpora se objevila v novém Firefoxu 3.6 jako jedna z hlavních novinek. Na rozdíl od standardních motivů vzhledu neprovádějí ty lehké žádné zásadní změny v uživatelském rozhraní prohlížeče. Nehrozí tedy zpřeházení ovládacích prvků nebo způsobení nekompatibility třeba s některým z rozšíření.

Lehké motivy Personas mění pouze pozadí záhlaví okna prohlížeče a stavového řádku. Stejný koncept si pro skinování zvolil Google do svého prohlížeče Google Chrome od verze 3 výše. Lehké motivy vzhledu mohou použít i uživatelé Firefoxu 3.5, ovšem musí si nainstalovat rozšíření Personas. Jeho vývoj s nástupem Firefoxu 3.6 nekončí. Pod názvem Personas Plus bude nyní uživatelům nabízet pokročilejší funkce jako je třeba správa oblíbených motivů vzhledu nebo využití lokálních obrázků z pevného disku. (via Mozilla.cz na Twitteru)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.