Hlavní navigace

Problém rušení analogového a digitálního vysílání na Vysočině se řeší

1. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 7. 2009

Česká televize o rozšíření svého multiplexu veřejné služby do dalších oblastí informovala včera ve vysílání publicistické relace Regiony ČT24. Šlo pochopitelně o vysílače Jihlava – Javořice a Vimperk – Mařský vrch. Veřejnoprávní televize připomněla, že 78 % obyvatel České republiky může sledovat digitální vysílání multiplexu 1. Znamená to, že vedle Jedničky a Dvojky si mohou naladit i zpravodajský a sportovní program, uvedl technický ředitel ČT Rudolf Pop.

Prodejce televizorů Jan Šebesta v reportáži řekl, že vysílání v celku funguje a příjem je slušný, lidé podle něj konečně začali kupovat set-top-boxy. Zaznělo však, že na Vysočině se digitalizaci nevyhnuly problémy. V Jihlavě a v Pelhřimově nyní na mnoha místech paradoxně nenaladí ani původní analogový signál ČT 1, o nových digitálních stanicích nemluvě.

Digitální vysílání používá stejný kanál jako některé analogové převaděče a dochází ke vzájemnému rušení, popsal situaci televizní technik a čtenář DigiZone.cz Lubomír Čumpl. Na to reagoval Jiří VykydalČeských Radiokomunikací. Problém řešíme ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem a nejpozději za týden technická realizace proběhne, takže do konce příštího týdne mohu slíbit, že by již neměl být problém, uvedl Vykydal.

cif-tip-téma-foto

Reportáž začíná přibližně v čase 20:30 a můžete ji přehrát zde.

K TÉMATU: Digitální televize míří na Vysočinu, zatím ale jen s programy ČT

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.