Hlavní navigace

Technologické problémy mohou odsunout start Z 1, připustil Mrnka

27. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
27. 5. 2008

Nová digitální zpravodajská televize Z 1 by nemusela odstartovat v neděli 1. června navečer, jak slíbila, ale o něco později. Na dnešní tiskové konferenci v Brně to připustil generální ředitel stanice Martin Mrnka, podle něhož se Z 1 potýká s technologickými problémy. Přicházíme poprvé v Česku s nejmodernější počítačovou technologií, a je tedy možné, že nás dostihnou drobné problémy, citovala Mrnku agentura ČTK.

MM_SS3

Ředitel Z 1 přirovnal start nového zpravodajského kanálu ke spouštění jaderné elektrárny, při kterém bývají také drobné technické potíže. Celá technologie, která je postavena pouze na počítačích, nám umožní být rychlejší a přesnější než všichni ostatní. Nějakou dobu ale trvá, než se nastartuje. Proto nemůžu stoprocentně slíbit, že odstartujeme přesně 1. června, řekl Mrnka.

Podle informací serveru DigiZone.cz má Z 1 problémy s redakčním systémem Dalet, ve kterém pracuje její redakce zpravodajství. Díky nim se zpožďuje načítání jednotlivých příspěvků do zpráv a celkově prodlužuje čas strávený přípravou zpravodajských relací. Z 1 dnes společně s hudebním kanálem Óčko v Brně prezentovala plánovaný start v digitálním multiplexu 3 na kanálu 59 z vysílače Hády.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.