Hlavní navigace

Proč bude nutné kvůli Primě family přelaďovat televize a set-top-boxy?

28. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 12. 2011

Změna hlavního programu televize Prima na rodinný kanál Prima family se neobejde bez nutnosti přeladit digitální přijímače – ať už půjde o televizory s digitálním tunerem, nebo set-top-boxy. Proč to je nutné, když Prima family nahradí současnou Primu na její programové pozici v pozemním multiplexu 2? Podle technického ředitele Primy Patrika Slavíka se totiž změní Service ID programu, podle kterého přijímač program detekuje.

K TÉMATU: Prima family skutečně odstartuje na Nový rok. Další kanály prý posílí

Je pravda, že parametry multiplexu 2 jako celku zůstanou stejné, ale z pohledu programu Prima family dojde technicky k zásadní změně oproti programu Prima televize. Prima family bude v multiplexu označena jiným Service ID. Zatímco Prima televize nyní vysílá s parametrem S_ID 0×0301, Prima family bude mít S_ID 0×0305 a bude tedy nutné přeladit všechny individuální DVB-T přijímače (pokud přidání programu neproběhne automaticky, ale to už závisí na konkrétním přijímači a stejně budou muset diváci provést změnu v setřídění programů), sdělil Slavík serveru DigiZone.cz.

Marketing Meeting balicek

ČTĚTE TAKÉ: Vysílání Primy končí! Od 1. ledna 2012 z ní bude Prima family, bez regionů

Samostatnou kapitolou v tomto přelaďování pak budou společné televizní antény (STA), na které Prima schválně upozornila v úterní tiskové zprávě. Problematika STA byla zmíněna záměrně, protože tady jsou diváci závislí na tom, jak nechal správce domu provést rekonstrukci STA při přechodu na DVB-T primár. V rozvodech STA, kde z nějakých důvodů (většinou ekonomických) nedošlo ke kompletní rekonstrukci a programy jsou např. převáděny po dekódování do VHF, bude zapotřebí zásah servisní organizace, vysvětluje technický ředitel Primy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).