Hlavní navigace

Proč zmizela Frekvence 1 z multiplexu A?

10. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 3. 2006

Rádio Frekvence 1 od března nevysílá v digitálním multiplexu A v Praze. Po spuštění této digitální sítě v Brně a Ostravě se Frekvence 1 do těchto regionů digitální cestou přes DVB-T ani nerozšířila. Proč? Podle prezidenta stanice Michela Fleischmanna byla důvodem především vysoká cena za šíření signálu a malý počet posluchačů, kteří takto Frekvenci 1 poslouchají. Tedy celková neefektivita.

KL22 hlasovani

My jsme si to chtěli vyzkoušet, chtěli jsme vidět, co to dělá. V momentě, kdy se to stalo standardním vysíláním za cenu, které podle nás neodpovídá realitě, to pro nás přestalo mít smysl. Odpovídalo to stejnému propočtu jako pro televize, kdy se za jedno procento porytí platí jeden milion korun ročně, odpověděl Fleischmann serveru DigiZone.cz.

Stejný mediální dům, který vlastní Frekvenci 1, ale nadále ponechává svoji další rozhlasovou stanici Evropa 2 v přechodném digitálním multiplexu B v Praze. Tam platíme jako za experimentální vysílání. Nějaký základní poplatek tam je, ale neodpovídá tomu, co je ve standardním vysílání. My jsme to chtěli zkusit, což bylo důležité, a fajn, ale nejsou tam vůbec žádní posluchači. A my jsme zaměření na posluchače. Jinak byla ale spolupráce s Radiokomuni­kacemi absolutně fantastická, konstatoval Michel Fleischmann.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.