Hlavní navigace

Prodej operátora multiplexu 3? Museli bychom ho schválit, říká šéf ČTÚ

23. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
23. 11. 2010

Pokud by mělo dojít k prodeji společnosti Czech Digital Group (CDG), která provozuje zemskou digitální televizní síť 3, musel by tento obchod schválit Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák, podle něhož úřad nemá o údajném prodeji CDG žádné oficiální informace. Média v uplynulých týdnech přinesla spekulace o tom, že by se novým majitelem CDG měly stát České Radiokomunikace. Tuto informaci ale nikdo nepotvrdil.

K TÉMATU: Multiplex 3 nemá nejlepší vyhlídky, omezovat pokrytí ale nechce

V každém případě pokud má dojít k převodu přídělu rádiových kmitočtů, na jehož základě je provozována vysílací síť 3, podléhá tento převod souhlasu ČTÚ. Pokud by převod proběhl na subjekt, který není operátorem žádné vysílací sítě DVB-T na území České republiky, ČTÚ by pravděpodobně dal formální souhlas, uvedl Dvořák. Jiná situace by nastala, kdyby se novým majitelem CDG měly skutečně stát České Radiokomunikace, které již provozují svůj multiplex 2 a technicky zajišťují i provoz multiplexu 1.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Společnost CDG se brání odnětí 46. kanálu multiplexu 3 v Praze

V případě převodu na operátora jiné sítě DVB-T musí ČTÚ zvažovat dopad zamýšleného převodu na příslušný trh elektronických komunikací a před vydáním souhlasu by proto požadoval souhlasné stanovisko Úřadu pro hospodářskou soutěž, řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ. Vedle Českých Radiokomunikací měla o společnost CDG projevit zájem i společnost CET 21, která provozuje televizi Nova a její tematické kanály. Nova se netají zájmem obsadit v budoucnu celý jeden pozemní digitální multiplex výhradně svými programy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).