Hlavní navigace

Programové změny ode dneška na Jedničce, Dvojce i Prima family

2. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
2. 1. 2012

Začátek nového roku přináší do programových schémat českých televizních stanic řadu novinek. Ty se týkají především veřejnoprávního média z Kavčích hor, ovšem dotknou se i vysílání komerční dvojky, stanice Prima family. Česká televize totiž od 2. ledna 2012 významným způsobem upravila programové schéma kanálů ČT 1 a ČT 2. Pro lepší orientaci dokonce byla vytvořena speciální sekce na jejím webu – http://www.ces­katelevize.cz/2012/.

K TÉMATU: Události ČT budou od Nového roku začínat v 18:59, Počasí už v 18:54

Podívejme se nejprve na vysílání ČT 1. Tu od 2. ledna opustilo Dobré ráno s Jedničkou, které sice skončilo, ale proměnilo se na odpolední blok Živě na Jedničce, o kterém si řekneme za chvíli. Ráno se vysílá na ČT 1 a ČT 24 opět Studio 6, jako tomu bylo už v minulosti. Na Jedničce končí o půl deváté, na ČT 24 až o 30 minut později. Dámský magazín Sama doma uvidí divačky od 12:30 do 14 hodin a již avizovanou novinku Živě na Jedničce poté. Jde o dvouapůlhodinový blok z nového studia, kterým provází stejní moderátoři, jako tomu bylo u Dobrého rána s Jedničkou.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Večerníček se od ledna přesune na ČT 2, Pokondr Live úplně skončí

Události v regionech zůstávají na svém, diváci je tedy uvidí od 18 hodin, ovšem po nich následuje zábavná soutěžní hra Taxík s Alešem Hámou. Večerníček, který běžel od 18:45, se přesouvá na Dvojku, kde poběží už od 17 hodin nový dětský blok s názvem Kavčí hnízdo. Ten bude složen ze známých formátů Planeta Yó, Kouzelná školka, Večerníček a nově i Disney klub: Přestávka. Dětští diváci tedy dostanou na Dvojce svou dávku emocí od 17:00 až do 19:25, kdy pohodu vystřídají Příběhy Alfreda Hitchcocka.

PSALI JSME: Česká televize doplní AZ-kvíz ještě jednou denní vědomostní soutěží

Pro dobrou startovací pozici Událostí se bude Počasí vysílat už od 18:54 a samotná hlavní zpravodajská relace minutu před 19. hodinou. Jednička tak de facto bude v tento čas přímým konkurentem Primy, která svůj informační blok nabízí divákům od 18:55. Počasí se ale v rámci zpráv na ČT objeví ještě jednou, a to od 19:50. Tentokrát bude ale orientováno na celý svět. Od 20 hodin pak bude Jednička vysílat seriálovou novinku Život je ples. V dalších dnech se mohou diváci těšit například na seriály Panství Downtown, Profil zločinu, MI5 nebo Vetřelci a lovci.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Nový šéf ČT 24 Šámal: Události potřebují komplexní změnu

Programové změny od začátku roku 2012 potkaly také Primu family. Ta se dnes divákům poprvé představí bez regionálního vysílání. Síť lokálních televizí R1, která se připojovala do jejího programu v přesně stanovených časech, k 1. lednu skončila. Některé stanice z ní vystoupily, TV Lyra zanikla úplně. Kam připojovat už se tak nemá konkurenční Regionální televizní agentura (RTA), která trvala na zachování těchto lokálních oken. V uspořeném čase divákům nabídne Prima family prodloužené Fakta Barbory Tachecí a jejich stopáž tak bude nově 20 minut.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).