Hlavní navigace

Projekt regionálního vysílání v Česku získal satelitní licenci od RRTV

UVNITŘ VIDEO Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání licenci pro satelitní vysílání společnosti Regionální televize CZ pro její projekt regionalnitele­vize.cz. Vyplývá to z posledního zápisu RRTV. Licence udělená Regionální televizi CZ je platná na dobu 12 let. Podle dokumentu se má program věnovat převážně regionálnímu a lokálnímu zpravodajství.

ČTĚTE TAKÉ: Regionální digitální vysílání v Česku konečně nabývá na významu

RRTV ve svém zápisu ze zasedání také uvedla, že program by měl propagovat turisticky atraktivní místa a různé akce v jednotlivých oblastech České republiky. Motivací pro realizaci tohoto projektu je zejména fakt, že pro televizní stanice lokálního charakteru je takřka nereálné proniknout do jakéhokoliv vysílacího systému s celostátní působností, ať už se jedná o pozemní či satelitní vysílán, uvádí na svých webových stránkách projekt regionálnítele­vize.cz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Metropol, TV Polar a Genus Plus založily Asociaci krajských televizí

Doposud působila regionalnitele­vize.cz pouze jako internetový projekt, který uvádí, že v současné době spolupracuje s osmdesátkou lokálních, regionálních a internetových televizí. Naším cílem není jen zviditelnění obcí, měst a regionů prostřednictvím celostátně propagované platformy, ale také zvýšení prestiže regionálního televizního zpravodajství a vytvoření jednotného, nezávislého a efektivně pracujícího a adekvátně finančně oceněného systému jeho tvorby a distribuce, uvádí projekt na svém portálu. Mezi mediální projekty paří například slovenská televize Patriot nebo TV Noe.

Našli jste v článku chybu?