Hlavní navigace

Projekt regionálního vysílání v Česku získal satelitní licenci od RRTV

15. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 3. 2012

UVNITŘ VIDEO Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání licenci pro satelitní vysílání společnosti Regionální televize CZ pro její projekt regionalnitele­vize.cz. Vyplývá to z posledního zápisu RRTV. Licence udělená Regionální televizi CZ je platná na dobu 12 let. Podle dokumentu se má program věnovat převážně regionálnímu a lokálnímu zpravodajství.

ČTĚTE TAKÉ: Regionální digitální vysílání v Česku konečně nabývá na významu

RRTV ve svém zápisu ze zasedání také uvedla, že program by měl propagovat turisticky atraktivní místa a různé akce v jednotlivých oblastech České republiky. Motivací pro realizaci tohoto projektu je zejména fakt, že pro televizní stanice lokálního charakteru je takřka nereálné proniknout do jakéhokoliv vysílacího systému s celostátní působností, ať už se jedná o pozemní či satelitní vysílán, uvádí na svých webových stránkách projekt regionálnítele­vize.cz.

ebf - tip do článku - debata

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Metropol, TV Polar a Genus Plus založily Asociaci krajských televizí

Doposud působila regionalnitele­vize.cz pouze jako internetový projekt, který uvádí, že v současné době spolupracuje s osmdesátkou lokálních, regionálních a internetových televizí. Naším cílem není jen zviditelnění obcí, měst a regionů prostřednictvím celostátně propagované platformy, ale také zvýšení prestiže regionálního televizního zpravodajství a vytvoření jednotného, nezávislého a efektivně pracujícího a adekvátně finančně oceněného systému jeho tvorby a distribuce, uvádí projekt na svém portálu. Mezi mediální projekty paří například slovenská televize Patriot nebo TV Noe.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).