Hlavní navigace

Projekt středovlnného Impulsu AM není mrtvý, žádá o frekvenci v Líbeznicích

Lukáš Polák

Střední vlny nejsou v České republice rozhodně na odpis. Pro šest vysílačů je využívá veřejnoprávní rozhlas a obsadil je také komerční projekt Rádio Dechovka.

Doba čtení: 1 minuta

Skupina Agrofert podnikatele a politika Andreje Babiše připravuje ke spuštění svůj nový projekt Impuls AM. Jde o stejnou rozhlasovou stanici, která se o možnost šířit signál na středních vlnách ucházela v loňském roce, ale nakonec její provozovatel, společnost Londa, tuto vysílací licenci vrátil a vše tak směřovalo „na oko“ k tomu, že projekt vůbec neodstartuje. Novým držitelem licence pro Impuls AM by měla být dceřiná firma LIN, a.s. Každý z Impulsů – klasický (VKV) a středovlnný – tak bude mít vlastního provozovatele. Oba však budou patřit jednomu majiteli.

Z ARCHIVU: Rádio Impuls AM vzdalo vysílání na středních vlnách, vrátilo Radě licenci

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání ve veřejném slyšení v licenčním řízení o středovlnné vysílání vyslechla jeho účastníky, kterými je v tomto případě právě pouze společnost LIN. Ta se zajímá o kmitočet 981 kHz s výkonem 10 kW v lokalitě Líbeznice. Ta pro středovlnné posluchače není neznámým pojmem. Z Líbeznic už vysílá také tematické Rádio Dechovka, za nímž stojí částečně i ostravský podnikatel Leoš Pohl. Na vysílači je vše připraveno tak, aby odtud mohly být šířeny hned dva kmitočty. Oba by vysílaly výkonem 10 kW.

PR Summit 2018 Tip Flixbus

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Dechovka bude do února 2016 celoplošné, konkurovat mu chce Český rozhlas i Šlágr

Připravovaným spuštěním Impulsu AM jeho provozovatel ukazuje, že střední vlny nejsou v České republice zdaleka mrtvé. Tento rozsah už využívá veřejnoprávní rozhlas pro šíření svého okruhu Dvojka a také ČRo Plus. Jde konkrétně o vysílače Karlovy Vary – Stará Role, Praha – Liblice, České Budějovice – Husova kolonie, Moravské Budějovice – Domamil, Brno – Dobrochov a Ostrava – Svinov. Český rozhlas minulý týden informoval širokou veřejnost také o tom, že minimálně další tři roky bude pokračovat i ve vysílání ČRo Radiožurnálu na dlouho vlně. Další plány na tomto rozsahu ukáže v roce 2017 aktuální situace.

Našli jste v článku chybu?