Hlavní navigace

Projevy, hry nebo eseje Václava Havla jsou nyní online

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Některá díla exprezidenta Václava Havla nyní naleznete volně přístupné na webových stránkách Knihovny Václava Havla. Ta byla založena po vzoru prezidentských knihoven v USA. Návštěvníci webu si mohou prostudovat projevy, články, eseje, divadelní hry i básně od bývalého prezidenta. Zveřejněny jsou i některé dopisy, které Václav Havel psal z komunistického vězení své manželce Olze. Časem mají přibýt další materiály mapující život bývalého disidenta a pozdějšího prezidenta, včetně fotografií a…

Některá díla exprezidenta Václava Havla nyní naleznete volně přístupné na webových stránkách Knihovny Václava Havla. Ta byla založena po vzoru prezidentských knihoven v USA. Návštěvníci webu si mohou prostudovat projevy, články, eseje, divadelní hry i básně od bývalého prezidenta. Zveřejněny jsou i některé dopisy, které Václav Havel psal z komunistického vězení své manželce Olze. Časem mají přibýt další materiály mapující život bývalého disidenta a pozdějšího prezidenta, včetně fotografií a zvukových záznamů.

Přes web si návštěvníci mohou zakoupit také knihy Václava Havla. Plnohodnotný e-shop s dalším zbožím má však být spuštěn později. Návštěvníci webu se také mohou podívat, které knihy jsou k přečtení v knihovně (Kateřinské 18, 120 00 Praha 2) otevřené každé úterý od 9:00 do 17:00. Na webu je dále k dispozici podrobný životopis Václava Havla a přehled jeho ocenění. (Finanční noviny)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).