Hlavní navigace

Provozní ředitel CME včera odstartoval v Česku agenturu Mediafax

12. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
12. 6. 2008

Nová soukromá tisková agentura Mediafax včera oficiálně spustila svůj provoz. Majitelem agentury je společnost Media Pro Management, jejímž většinovým vlastníkem je provozní ředitel Central European Media Enterprises (CME), Rumun Adrian Sarbu. Menší podíl má CME, která vlastní české televize Nova, Nova Cinema a Galaxie sport nebo slovenskou Markízu. O spuštění oficiálního provozu vedení Mediafaxu informovalo na tiskové konferenci.

Šéfredaktorem Mediafaxu je bývalý šéf redakce deníku Šíp Martin Švehlák, podle něhož nová agentura disponuje redakcí o 120 editorech, reportérech a fotografech. Agentura je výsledkem čtyřicetimilionové investice. Podle Švehláka zatím nemá agentura žádného klienta a vyjednává s potenciálními zájemci, včetně Novy a dalších televizí.

Mediafax je sesterskou agenturou Mediafaxu v Rumunsku, patřící pod Sarbuovu mediální skupinu MediaPro. V současné době na českém trhu kromě ČTK s veřejnoprávním statusem působí soukromá Česká informační agentura (ČIA), která se zaměřuje zejména na ekonomické zpravodajství. Vlastní zprávy hodlá prodávat také vydavatelství Vltava-Labe-Press.

Zpravodajský servis s označením ČTI v minulosti vydávala i Česká informační společnost (ČIS), která v červenci 1997 nahradila zkrachovanou Českou tiskovou společnost (ČTI). Ta vznikla na základech již dříve zkrachované České tiskové agentury (ČTA), která se snažila prosadit na českém informačním trhu od roku 1994. Tisková agentura, vydávající zpravodajství pod značkou ČTI, ukončila činnost v listopadu 1997.

MMF24

Zdroj: ČTK

ČTĚTE TAKÉ:

Adrian Sarbu, provozní šéf CME, založil v Česku další firmu

Sarbu najal za šéfa agentury MediaFax bývalého reportéra Novy

Sarbova agentura Mediafax bude sídlit ve stejné budově se Z 1

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).