Hlavní navigace

Provozovatel družic Astra změnil logo a identitu značky. Je z něj SES

14. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 9. 2011

NOVÉ LOGO UVNITŘ Důsledné používání názvu SES a nového loga hodlá po celém světě zavést provozovatel satelitních družic Astra, skupina SES. Oznámila to na veletrhu IBC v Amsterodamu. Nová značka se zaměřuje na důsledné používání jména a loga SES všude na světě, kde firma působí. Nový firemní styl je v souladu se snahou skupiny SES vytvořit jednotnou formu prezentace společnosti a komunikace se zákazníky na stávajících i nově vznikajících trzích, vysvětlil Marek Němec z agentury Pram, která skupinu SES mediálně zastupuje v České republice.

K TÉMATU: SES Astra poskytne uvolněnou satelitní kapacitu po analogu pro HDTV

Skupina SES patří mezi největší provozovatele satelitů na světě. Do konce roku 2014 hodlá vypustit dalších deset družic, čímž rozšíří svoji stávající flotilu o 23 procent oproti loňskému roku. Jako přední světový poskytovatel televizního vysílání DTH (direct-to-home) a HD (high definition) skupina SES aktuálně přenáší na celém světě více než 5 900 televizních a rozhlasových kanálů, přes 1 000 z nich ve vysokém rozlišení (HD), upozorňuje Němec. V České republice dosud skupina vystupovala pod značkou SES Astra CEE (pobočka pro střední a východní Evropu, která má centrálu ve Varšavě).

ebf - tip do článku - debata

Nové logo skupiny SES

Z českých satelitních služeb využívá družice skupiny SES platforma Skylink a CS Link. Dá se říct, že satelitní pozice 23,5 stupně východně, na které satelity od této skupiny vysílají, je brána jako česká národní pozice a vysílají na ní všechny důležité české televize. Název Astra ovšem skupina SES zcela neopustí. Budeme ji nadále používat na všech trzích orientovaných na konečného zákazníka. Jde o země celé střední a východní Evropy, jako Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Polsko, Maďarsko a v zemích Balkánského poloostrova, kde má tato značka mezi diváky velkou prestiž, ujistil viceprezident a regionální ředitel skupiny SES pro střední a východní Evropu Martin O. Kubacki.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).