Hlavní navigace

Provozovatel Evropy 2 chce expandovat po roce 2011 do televize

16. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 10. 2008

Mediální koncern Lagardere, který v České republice provozuje rozhlasové stanice Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton a další, chce po roce 2011 expandovat i do televizního průmyslu. Ekonomickému deníku E15 to řekl v rozhovoru prezident Lagardere pro Českou a Slovenskou republiku Michel Fleischmann. Po roce 2011 se chceme zaměřit na televizní trh. Přípravy na to již běží, potvrdil Fleischmann. A o jaký typ kanálu by šlo? Konkrétně o televizi pro ženy, druhý kanál by byl určen mladým.

ČTĚTE TAKÉ: Michel Fleischmann: Licenční řízení na DVB-T bych přerušil

Prezident tuzemského Lagardere tím de facto potvrdil trvající zájem o projekty TE2 a TF1, o kterých hovořil pro DigiZone.cz již dříve. Např. v srpnu loňského roku naznačil, že díky zpomalenému procesu digitalizace zkopírovala model jednoho z jeho kanálů společnost Miloše Červenky (byl také majitelem 24cz), která měla zájem provozovat program TV Ona. Ten však nikdy nezačal vysílat. Digitální televize však budou mít podle Michela Fleischmanna smysl až tehdy, když bude v České republice digitální trh. Tedy až Nova a Prima začnou vysílat digitálně, upřesnil.

K TÉMATU: Lagardere chce v Česku provozovat satelitní televize

ICTZ23

Co se týká rozvoje na poli digitálního rozhlasu, internet podle něj naznačuje, kam by se mohlo Lagardere ubírat. V tuto chvíli není jisté, pro koho digitální rádia budou vysílat. Pokud během několika měsíců dokážeme rozjet třicet internetových rádií, proč bychom nebyli schopni vytvořit deset dvacet rádií pro digitální vysílání? Potřebujeme mít jen volné ruce, konstatoval Fleischmann. Lagardere chystá na první čtvrtletí příštího roku také tzv. chytré rádio Musiline, variantu oblíbeného Last.fm.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Komerční rádia chtějí garanci analogových licencí do roku 2020

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.