Hlavní navigace

Provozovatel TV Trwam spustí křesťanský kanál pro mladé. Šířit ho chce i v DVB-T

24. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program má zaplnit mezeru na polském trhu, na němž chybí kanál s duchovní tematikou pro mladé diváky. Oslovit je má především prostřednictvím hudby.

Fundacja Lux Veritatis, která je v Polsku provozovatelem známé kontroverzní křesťanské televize Trwam a také stejně tematicky orientovaného Radia Maryja, chce rozšířit svoje aktivity také na stanici věnovanou mladým divákům. Program už dokonce dostal svůj název – TVM 1 – a měl by se věnovat především hudbě, která je nějakým způsobem spojena s duchovní tematikou. Jak uvedl duchovní otec Tadeusz Rydzyk pro server media2.pl, písmeno „M“ má symbolizovat Pannu Marii, mládež i hudbu (music).

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Soud rozhodl: Křesťanská TV Trwam má smůlu. V polském DVB-T se neobjeví

V Polsku je mnoho mladých skupin, které mají, co ukázat, jen jim stačí dát pro to prostor, uvedl Rydzyk. TVM 1 může dále podle jeho slov ukázat divákům, jakým způsobem mladí tráví svůj volný čas. Zástupci Lux Veritatis taktéž počítají s tím, že na vysílání se budou podílet studenti sociálních a mediálních studií. A kdy nová stanice zahájí vysílání? Jakmile obdržíme povolení od vysílací rady, jsme schopni spustit TVM 1 v dohledné době. Doufám, že to bude co nejdříve, dodal Tedeusz Rydzyk. Program bude nejprve dostupný jako nekódovaná stanice přes satelit, později chce také oslovit diváky skrze DVB-T.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).