Hlavní navigace

Provozu videotéky HBO GO v České republice už nic nebráni. Povolila ji RRTV

5. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2011

Společnost HBO Česká republika už by mohla teoreticky hned dnes spustit svou internetovou videotéku HBO GO, která byla donedávna dostupná pouze divákům stanice v zámoří. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zapsala firmu jako poskytovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Vyplývá to z tiskové zprávy RRTV z jejího posledního zasedání.

UXD

K TÉMATU: Videotéka HBO GO dorazí do Česka pravděpodobně na podzim

Služba HBO GO bude z České republiky regulována i pro další trhy. Společnost HBO ČR si produkt nechala tuzemským regulátorem zapsat kromě Slovenska i pro Maďarsko, Chorvatsko, Slovinsko, Bosnu a Hercegovinu a Srbsko. Všechny videotéky budou fungovat na snadno zapamatovatelných adresách, tedy například www.hbogo.cz, www.hbogo.hu a tak dále. Podle informací serveru DigiZone.cz by firma spustila tuto službu ráda v průběhu podzimu. V současné době probíhají jednání s obchodními partnery. Ke stejnému kroku jako HBO přistoupil také provozovatel stanice CS Film, Československá filmová společnost, když se nechal registrovat jako poskytovatel audiovizuálních mediálních služeb pro web www.csfilm.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.