Hlavní navigace

Prozatímní ředitel Rozhlasu Duhan by médium redefinoval revolučně

11. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 5. 2010

Český rozhlas má před sebou redefinici svých okruhů. Jak již čtenáři DigiZone.cz vědí, ve hře jsou dvě varianty – evoluční a revoluční. Ke které by se přiklonil prozatímní ředitel tohoto veřejnoprávního média Peter Duhan? Volil by variantu revoluční, tedy tu, kdy by byl ČRo 1 – Radiožurnál doplněn čistě zpravodajskou a kulturní stanicí. Uvedl to v rozhovoru pro týdeník Marketing&Media.

K TÉMATU: Český rozhlas uvažuje o úplném zrušení stanice Praha, s digitalizací poč­ká

Má v sobě obsaženy i další varianty možného vývoje transformace celoplošných stanic. Může být základem pro další úvahy, uvedl důvod svého plánu Duhan a dodal: Je optimální a v důsledku by měla náklady spíše snížit. Podrobné technologické ani ekonomické podklady ale zatím nejsou k dispozici. Primárním cílem je shodnout se na podobě celoplošných stanic. Otázka finančního krytí přijde až poté, konstatoval prozatímní šéf veřejnoprávního média z Vinohradské.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Peter Duhan začal s reorganizací, zatím v Symfonickém orchestru rozhlasu

K 1. říjnu připravuje Český rozhlas výraznou proměnu svých webových stránek. Podle Duhana se budou nadále využívat služby, jakými je podcast nebo přenos, ale internetový portál bude jinak upravený. Do nedávna byla na webu ČRo patrná jistá roztříštěnost, to je třeba změnit a web mnohem více využívat k propagaci, konstatoval Peter Duhan pro odborný týdeník. Na webu by se také mohly objevit perly rozhlasového archivu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).