Hlavní navigace

Průzkum: nejoblíbenějším komunitním serverem u nás jsou Spolužáci.cz

9. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost D-Link publikovala výsledky průzkumu, který se týká využívání komunitních serverů v České republice. Podle tohoto průzkumu, který v dubnu letošního roku zrealizovala agentura MillwardBrown, jsou Spolužáci.cz u nás nejpoužívanějším komunitním serverem. Aktivně služeb serveru Spolužáci.cz využívá 29 procent dotázaných. Následují Lidé.cz a videoportál YouTube. Obě tyto služby využívá 18 procent respondentů. Naopak Facebook podle zmíněného průzkumu nepatří do absolutní špičky. Když se…

Společnost D-Link publikovala výsledky průzkumu, který se týká využívání komunitních serverů v České republice. Podle tohoto průzkumu, který v dubnu letošního roku zrealizovala agentura MillwardBrown, jsou Spolužáci.cz u nás nejpoužívanějším komunitním serverem. Aktivně služeb serveru Spolužáci.cz využívá 29 procent dotázaných. Následují Lidé.cz a videoportál YouTube. Obě tyto služby využívá 18 procent respondentů. Naopak Facebook podle zmíněného průzkumu nepatří do absolutní špičky. Když se řekne online komunita, tak si Facebook spontánně vybaví pouze devět procent oslovených.

KL24

To české servery Spolužáci.cz a Lidé.cz si vybaví 18 procent resp. 16 procent dotázaných. Obě pohlaví jsou v jejich uživatelských řadách podle průzkumu společnosti D-Link zastoupena víceméně rovnoměrně. Zahraniční komunitní servery, jako je třeba Twitter nebo LinkedIn, využívají častěji muži. Polovina respondentů průzkumu zastává názor, že bez sociálních sítí by Internet ztratil svou současnou atraktivitu. Naopak 39 procent dotázaných zastává názor, že by se Internet bez komunitních serverů výrazně nezměnil.

Třicet procent oslovených lidí na Internetu chatuje a 19 procent z nich sdílí fotografie. Vlastní blog si však píší podle průzkumu jen tři procenta dotázaných. Pouze tři procenta respondentů se také účastní různých diskusí pod články na stránkách webových magazínů. Průzkum probíhal v dubnu letošního roku na reprezentativním vzorku 1 000 osob ve věku nad 15 let, z čehož 70 procent z nich se řadí mezi uživatele Internetu. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).