Hlavní navigace

Ptejte se národního koordinátora digitalizace Zdeňka Duspivy

15. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 9. 2010

Server DigiZone.cz připravuje u příležitosti vypínání zemského analogového televizního vysílání v Brně rozhovor s předsedou Národní koordinační skupiny pro digitalizaci televizního vysílání v České republice Zdeňkem Duspivou. Skupina má na starosti státní informační kampaň k vypínání analogového televizního vysílání a přechodu na digitální příjem televize, provozuje státní informační web o digitalizaci www.digitalne.tv a pořádá semináře pro širokou veřejnost.

DŘÍVĚJŠÍ ROZHOVOR: Zdeněk Duspiva: Digikampaň už běží, začala na podzim 2008

WT100

Otázky národnímu koordinátorovi digitalizace můžete položit i vy – prostřednictvím adresy redakce@digizo­ne.cz do zítřejších 10:00 hod. Rozhovor vyjde dva dny před plánovaným ukončením zemského analogového televizního vysílání v Brně, v úterý 28. září. Analogové televizní vysílání v Brně skončí o půlnoci z 30. září na 1. října. Analogový signál se odmlčí na městských vysílačích Hády a Barvičova, zatímco z dalšího silného vysílače Kojál bude pokračovat až do června příštího roku.

V Brně lze nyní naladit čtyři digitální sítě s celkem 15 televizními a osmi rozhlasovými programy. První program České televize a Novu mohou diváci v Brně přijímat pozemně jak ve standardním, tak ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).