Hlavní navigace

Public TV bude nízkonákladová stanice s hodně reprízami

1. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 6. 2007

Nová česká satelitní televize Public TV, která už testuje na satelitu Astra 1D v platformě CS Link, bude nízkonákladovým programem s velkým počtem repríz. V rozhovoru pro server Parabola.cz to řekl programový ředitel stanice Jan Vít. Tomu odpovídá i zázemí televize, které tvoří šest stálých zaměstnanců, dvacet externistů a dvacet dodavatelských fi­rem.

Od počátku předpokládáme 24 hodinové vysílání, se dvěma třetinami repríz během dne – tak, aby si každý divák mohl najít svoji premiéru, prohlásil Vít. Program bude tvořit regionální zpravodajství dodávané Regionální televizní agenturou (RTA), kulturní pořady a filmy, které stanici dodá jednak Československá filmová společnost (provozovatel placeného kanálu CS Film) a také zahraniční distributoři.

cif-tip-téma-foto

Ze zahraničních snímků se chce Public TV soustředit na „cult corner“. Chceme se podílet na audiovizuální výchově. To, že se o ní píše i v nesmiřitelném Cinepuru, je pro nás velkou posilou. Z těch zahraničních filmů to ovšem bude klasika. Fellini, Bergman, Truffaut, až třeba Peter Greenaway, přiblížil na Parabole.cz Jan Vít.

Kromě satelitu, kde bude kromě zpravodajství většina programu kódovaná, chce Public TV vysílat také po kabelu, v IPTV a jedná také o zařazení do pozemního digitálního multiplexu B společnosti Czech Digital Group. Projevili jsme zájem o experimentální vysílání v rámci multiplexu B, a to i tehdy, bude-li rozšířen do dalších regionů. Chceme poté tento způsob šíření vyhodnotit a případně – pokud bude vyhlášeno licenční řízení Rady na další pozice v nových digitálních sítí – nevylučujeme, že bychom se o tuto licenci ucházeli, řekl Vít.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.