Hlavní navigace

Public TV by se mohla v multiplexu B objevit do 12. července

9. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 7. 2007

Jedenáctá pozemně šířená digitální televize v Praze, stanice Public TV, by se mohla objevit v multiplexu B během několika málo dní, nejpozději do 12. července. Serveru Parabola.cz to řekl Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group (CDG), operátora digitální sítě B.

ROZHOVOR DigiZone.cz s programovým ředitelem Public TV Janem Vítem

S ohledem na schválenou změnu podmínek naší licence a nabytí právní moci tohoto rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) předpokládáme, že proběhnou poslední jednání o doladění podmínek s Totalpress s.r.o, která je držitelem licence na tento program, a pokud budou úspěšná, bude vysílání programu Public TV zahájeno nejpozději 12. července 2007, uvedl Pohl.

BRAND

Public TV by tak byla šestým televizním programem v multiplexu B a nahradila by tak slovenskou zpravodajskou televizi TA 3, jejíž provozovatel se rozhodl začátkem letošního roku experimentální vysílání v multiplexu B opustit. Pozici této televize využívá CDG k testování vysílání v kompresním standardu MPEG-4. Síť, která vysílá na kanálu 46 pro metropoli a část středních Čech, dále obsahuje televizi Prima, Óčko, 24cz, Top TV, TV Noe a Rádio Proglas.

Stanice Public TV vlastní licenci pro satelitní vysílání a od května zkušebně vysílá v satelitní službě CS Link. Program by se měl v dohledné době objevit také u kabelových společností UPC a F.C.A., které již získaly od RRTV souhlas s jeho zařazením do svých programových nabídek. Public TV vede historicky první programový ředitel televize Nova Jan Vít a velkou část programu stanici dodávají regionální studia RTA.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).