Hlavní navigace

Půjdeme asi i cestou placených kanálů, říká superšéf Novy Adrian Sarbu

23. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
23. 1. 2012

Společnost CME, která je v České republice vlastníkem kanálů pod hlavičkou Nova Group, se nebude do budoucna soustřeďovat pouze na klasické televizní vysílání, ale půjde cestou všech možných distribučních kanálů. Ve svém teprve druhém rozhovoru pro tuzemské médium, opět pro deník Hospodářské noviny, to uvedl její prezident a generální ředitel Andrian Sarbu.

K TÉMATU: Adrian Sarbu je nejvlivnějším člověkem českých médií, zjistil časopis Forbes

Do budoucna se chceme zaměřit i na to, že nebudeme vydělávat pouze na reklamě, ale taky na placeném obsahu. To znamená například filmy pro kina, vydělávat chceme i na předplatném na internet. (…) Pravděpodobně půjdeme i cestou placených televizních kanálů, konstatoval Sarbu. S výsledky Nova Group je pak velice spokojen. Pochválil si především skutečnost, že Nova zůstala leaderem na televizním trhu. Sledovanost byla loni v prime time vyšší než 40 procent, druhý za námi měl méně než 25 procent, konstatoval Sarbu.

ROZHOVOR: Letos chceme mít 100 tisíc předplatitelů Voyo.cz, říká šéf internetu televize Nova

Na otázku ohledně snižování sledovanosti Nova Group a přibližování se ostatním konkurenčním skupinám odpověděl šéf CME následovně: Pořád máme podíl na sledovanosti přes 40 procent, zatímco Prima jen 22 procent. Takže jestli vy to vidíte jako nebezpečí, tak já to tak nevnímám. Konkurenty navíc nechápeme jako nepřátele, ale prostě a jednoduše jako konkurenty. Co se týká efektivnosti a vyhovění požadavkům českého diváka, v tom je podle jeho slov Nova Group nejlepší. To, že kanály Primy předstihnou „jeho“ skupinu, nehrozí. Pořád máme výsledky, o nichž mohou ostatní jenom snít, uvedl Adrian Sarbu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: CME je velmi zadlužená. Vlastníka Novy nečekají dobré časy

Co se týká prodeje akcií, které byly v minulém roce u CME poměrně obvyklé, Sarbu je nevidí jako nic zvláštního. Víte, já mám více než 3,5 milionu akcií a opcí. Když se některá z mých soukromých společností rozhodne prodat jejich část, je to jen čistý byznys a nemá to nic do činění s mým názorem na CME, řekl prezidenta a generální ředitel této bermudské společnosti a dodal: Rozhodně si nemyslím, že by moje prodeje několika málo tisíc akcií mohly stlačit cenu akcií dolů. Na poli reklamního trhu je Sarbu optimistou a předpokládá, že letos v České republice poroste.

MMF24

NAPSALI JSME: Vlastník Novy spouští v Bulharsku kanál bTV Lady věnovaný ženám

Co se týká konkrétních televizních projektů, které by se mohli v rámci Nova Group realizovat, je řeč o široké paletě stanic. Podíváme-li se na demografickou strukturu našich diváků a zjistíme, že potřebujeme více mužských diváků, spustíme mužský kanál, když budeme potřebovat více dětských diváků, bude to dětský kanál. To je normální, musíme vybalancovat naši nabídku, řekl Sarbu Hospodářským novinám. Jejich spuštění přijde na řadu tehdy, až je prý bude trh schopen přijmout. Poslední aktivitou CME je spuštění kanálu bTV Lady v Bulharsku, které proběhne na konci tohoto měsíce. Pokud to bude trh vyžadovat, nových stanic se dočkáme ještě letos.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).