Hlavní navigace

QIP má problémy s ICQ, řešení nabízí aktualizace

Jiří Macich ml.

Starší verze alternativního komunikačního klienta QIP mají problém s připojením k instant-messagingové síti služby ICQ. Můžeme jen spekulovat, jestli jde ze strany ICQ o cílený útok na stále populárnějšího neoficiálního klienta (jehož uživatelé porušují licenci k ICQ), případně jestli jde jen o servisní zásah do protokolu, který jako vedlejší efekt odřízl některé uživatelé programu QIP. Každopádně jeho tvůrci byli rychlí a vyšel tak QIP Infinium 9020, který problémy s ICQ řeší. Stejně tak QIP…

Starší verze alternativního komunikačního klienta QIP mají problém s připojením k instant-messagingové síti služby ICQ. Můžeme jen spekulovat, jestli jde ze strany ICQ o cílený útok na stále populárnějšího neoficiálního klienta (jehož uživatelé porušují licenci k ICQ), případně jestli jde jen o servisní zásah do protokolu, který jako vedlejší efekt odřízl některé uživatelé programu QIP. Každopádně jeho tvůrci byli rychlí a vyšel tak QIP Infinium 9020, který problémy s ICQ řeší. Stejně tak QIP 8080.

Oficiální klient ICQ 6 i ICQ 6.5 fungují podle našich testů bez problémů, takže velmi pravděpodobně nepůjde o výpadek. Nefungují ale ani starší verze programu Miranda. Po přihlášení k ICQ se objeví zkomolená zpráva Verze ICQ 5.1 ji nenpodporova. Stne si zdarma autorizovanou verzi ICQ z oficinwebov­strky. Webová služba Meebo funguje řádně. (Buchtič Blog)

Našli jste v článku chybu?
18. 12. 2008 22:37
atrex (neregistrovaný)
Mate pravdu, taky me ta velikost prekvapila, zkousel jsem to uploadnout vicekrat a pokazde ten soubor byl takhle veliky. Myslim, ze funguje, jestli ne, tak se omlouvam, vir by tam byt vsak nemel, pouzivam NOD.
11. 12. 2008 22:39
... (neregistrovaný)
No to ja samozrejme vim, to bylo jasny z toho prispevku, ale originalni qip.exe ma taky kolem tri MB a ten druhej link odkazoval na sice taky soubor jmenem qip.exe, ale o velikosti 613KB, ani nevim proc jsem tak blbej a zkousel sem to jeste spustit (probliklo okno prikazoveho radku a nic). Tak jen ted dumam, co jsem si zanesl do PC :-/ Moje chyba. Jen jsem tedy chtel upozornit ostatni! A ano uzivatele by si meli davat pozor! Souhlas ;-)