Hlavní navigace

QIP má problémy s ICQ, řešení nabízí aktualizace

9. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Starší verze alternativního komunikačního klienta QIP mají problém s připojením k instant-messagingové síti služby ICQ. Můžeme jen spekulovat, jestli jde ze strany ICQ o cílený útok na stále populárnějšího neoficiálního klienta (jehož uživatelé porušují licenci k ICQ), případně jestli jde jen o servisní zásah do protokolu, který jako vedlejší efekt odřízl některé uživatelé programu QIP. Každopádně jeho tvůrci byli rychlí a vyšel tak QIP Infinium 9020, který problémy s ICQ řeší. Stejně tak QIP…

Starší verze alternativního komunikačního klienta QIP mají problém s připojením k instant-messagingové síti služby ICQ. Můžeme jen spekulovat, jestli jde ze strany ICQ o cílený útok na stále populárnějšího neoficiálního klienta (jehož uživatelé porušují licenci k ICQ), případně jestli jde jen o servisní zásah do protokolu, který jako vedlejší efekt odřízl některé uživatelé programu QIP. Každopádně jeho tvůrci byli rychlí a vyšel tak QIP Infinium 9020, který problémy s ICQ řeší. Stejně tak QIP 8080.

Oficiální klient ICQ 6 i ICQ 6.5 fungují podle našich testů bez problémů, takže velmi pravděpodobně nepůjde o výpadek. Nefungují ale ani starší verze programu Miranda. Po přihlášení k ICQ se objeví zkomolená zpráva Verze ICQ 5.1 ji nenpodporova. Stne si zdarma autorizovanou verzi ICQ z oficinwebov­strky. Webová služba Meebo funguje řádně. (Buchtič Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.