Hlavní navigace

Rada Českého rozhlasu dnes o budoucnosti ředitele Kasíka?

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 6. 2009

Hlasování o odvolání generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka by mohla na dnešním zasedání iniciovat Rada ČRo. Většina radních je dlouhodobě nakloněna odvolání Kasíka, rada jako celek ale nemá potřebných šest hlasů pro to, aby současného ředitele sesadila. Radní ale už v minulosti Kasíka vyzvali, aby zvážil rezignaci kvůli kauze neodevzdaného čistého lustračního osvědčení bývalého Kasíkova sekretáře Libora Křivky.

Na plánovaném programu dnešního zasedání Rady ČRo, které začíná ve 14 hodin v budově Českého rozhlasu v Římské ulici na Praze 2, hlasování o odvolání generálního ředitele není. Radní ho ale mohou do programu zařadit na začátku jednání. Média v uplynulých dnech spekulovala o tom, že radní Kasíka odvolají a vedením rozhlasu dočasně pověří současného šéfa Českého rozhlasu 6 Petra Duhana.

Kasík spekulace o výměně generálního ředitele ČRo odmítá, Duhan byl minulý týden hospitalizován v nemocnici. O tom, že si Kasík není zcela jist setrváním ve funkci, svědčí neobvyklá vstřícnost generálního ředitele ČRo k novinářům. Ačkoli Kasík obvykle nedává rozhovory, za uplynulé dva týdny poskytnul dvě rozsáhlá interview Lidovým novinám a zpravodajskému serveru iDnes.cz. Další rozhovor přislíbil i serveru DigiZone.cz.

CIF23

Pro odvolání generálního ředitele ČRo je třeba šesti hlasů z devíti radních. Současná Rada ČRo ale není kompletní, má pouze osm členů. Z toho jen pět je dlouhodobě rozhodnuto Kasíka odvolat, a jeden hlas pro odvolání není jasný.

DigiZone.cz bude situaci na dnešním zasedání Rady ČRo sledovat a přinese aktuální informace

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).