Hlavní navigace

Rada se chystá změnit licenční podmínky digitální TV Barrandov

24. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 6. 2008

Připravovaná digitální televize Barrandov požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o změnu licenčních podmínek, která spočívá v úpravě programové skladby a časového rozsahu vysílání. Radní zatím žádost neprojednávali, protože obsahovala některé formální nedostatky, ale podle předsedy RRTV Václava Žáka ji zřejmě schválí na nejbližším zasedání.

KL22 hlasovani

Jde o podobnou žádost, kterou jsme před nedávnem schválili televizi Z1. Původně vydané licence totiž těmto televizím umožňovaly postupný náběh programového schématu podle toho, na jak velkém území budou vysílat. Původní licence byly udělovány pro přechodné digitální multiplexy s velmi nedokonalým pokrytím. Byly to takové ty obláčky na mapě České republiky, vysvětlil Žák na dotaz serveru DigiZone.cz.

Konkrétně u televize Barrandov šlo o to, že původní licence provozovateli umožňovala pozastavit budování regionálních studií do doby, než signál multiplexu, v němž bude TV Barrandov vysílat, pokryje území, na jakém má to které studio působit. Žádost má některé nedostatky, ale už jsme se s TV Barrandov dohodli, že si nad nimi sedneme, odstraníme je a poté můžeme žádost schválit, dodal Žák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.