Hlavní navigace

Rada STV schválila žádost média o licenci pro sportovní program

13. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 3. 2008

Rada Slovenské televize vyslovila souhlas se žádostí Slovenské televize (STV) o přidělení licence na digitální vysílání pro sportovní kanál STV3. Dnes o tom informuje server Digimedia.sk. Kladné vyřízení ze strany Rady STV bylo jednou ze zákonných podmínek, kterou musí obsahovat podklady k žádosti o licenci pro Radu pro vysílaní a retransmisi (obdoba naší RRTV).

K TÉMATU: Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010

Start STV 3 označované někdy také jako STV Sport, byl stanoven na 8. srpna letošního roku, tedy na den, kdy startují v Pekingu letní olympijské hry. Ve všední dny bude vysílat od 17 do 23 hodin, o víkendech od 11 hodin do 23 hodin. V porovnání s Českou televizí je to však stále málo. Ta svůj program ČT4 Sport šíří čtyřiadvaceti­hodinově, a když zahajovala, startovala v devět ráno a vysílala do půlnoci. V jednom by však měl být sportovní kanál Slovenské televize rychlejší. Již od počátku má střídat formáty obrazu 4:3 a 16:9, Naše „Čtyřka“ ho zavedla až téměř dva roky po začátku vysílání.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Slováci se STV 3 ve vysokém rozlišení od srpna nedočkají

Pokud se letos podaří dobudovat vysílací pracoviště a dokoupit HD ready zařízení, kanál by mohl začít vysílat také ve vysokém rozlišení (HDTV). STV 3 – Sport by měl být dostupný pro 60 % slovenských domácností přijímajících televizní signál prostřednictvím kabelových rozvodů nebo satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.