Hlavní navigace

Rádio Čas součástí multiplexu 4, operátor ho zařadil kvůli možnosti regionalizace

V Regionální síti 7 se zároveň objevil elektronický programový průvodce pro dokumentární stanici Kinosvět mediální skupiny Mediapoli. Ta je zde šířena od pondělí 29. září.
Lukáš Polák 7. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rádio Čas ostravského podnikatele Radima Pařízka už je šířeno nejen prostřednictvím jeho Regionální sítě 7, jejíž součástí jsou především kanály České televize ve vysokém rozlišení (HDTV), ale nově také v multiplexu 4. Rozhlasová stanice byla do digitální zemské sítě zařazena po servisní noci, která proběhla ze včerejška na dnešek. Důvodem k tomuto kroku byl požadavek samotných diváků, kteří mají multiplex 4 naladěn. Tato síť umožňuje regionalizaci, a to nejen televizním, ale i rozhlasovým stanicím. Společnost Digital Brodcasting tak bude moc realizovat lokální odpojování.

EBF20-tip-Uhl-Krátký_Vala_Menšík

ČTĚTE TAKÉ: V Regionální síti 7 odstartovalo tematické Rádio Čas Rock

V sesterské Regionální síti 7 byl po dnešní servisní noci zároveň zařazen elektronických programový průvodce (EPG) pro Kinosvět. Diváci se tak mohou jednoduše dozvědět, co bude stanice vysílat, aniž by museli listovat klasickým papírovým televizním programem, případně si hledat její rozvrh na internetu. EPG zároveň umožňuje jednoduše naprogramovat nahrávání pro přijímače, které mají k sobě připojený pevný disk. Kinosvět je součástí Regionální sítě 7 od pondělí 29. září. Provozovatelem stanice je Československá filmová společnost patřící do skupiny Mediapoli ostravského podnikatele Leoše Pohla.