Hlavní navigace

Rádio Česko a ČRo Leonardo letos zaniknou, nahradí je stanice mluveného slova

27. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Peter Duhan zruší samostatnou zpravodajskou stanici, ČRo 6 a vědecko-populární program Českého rozhlasu a integruje je do plánované stanice mluveného slova

Zpravodajské Rádio Česko a vědecko-populární Český rozhlas Leonardo ke konci letošního roku zaniknou. Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan je integruje do nově se rodící celoplošné stanice mluveného slova, která by se měla stát čtvrtým celostátním okruhem veřejnoprávního rozhlasu. Informoval o tom zpravodajský server iDnes.cz, kterému to řekl sám Duhan. Projekt stanice rozhlas předloží do 30. června a vysílat by měla začít 1. listopadu nebo 1. prosince.

K TÉMATU: Rádio Česko čeká postupný zánik, oznámil Radě ČRo ředitel Duhan

Nový program nese pracovní název Český rozhlas 4. „Znamená to integraci stanic ČRo 6, Rádio Česko a stanice Leonardo,“ potvrdil Duhanův náměstek pro program Jan Menger. Vznik čtvrtého celoplošného okruhu ale budou muset ještě schválit poslanci, protože ze zákona může Český rozhlas provozovat jen tři celostátní programy. Těmi jsou současné stanice ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Praha a ČRo 3 – Vltava.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Rozhlas možná zruší stanici Leonardo. Byla by to chyba, říká její zakladatel

Podle Duhanovy koncepce by měl mít rozhlas nově čtyři celoplošné stanice. Jedničkou by měl být současný ČRo 2 – Praha, označovaný jako Dvojka, do něhož by se připojovala regionální studia. Dvojkou by byl nynější Radiožurnál, Trojkou by zůstala Vltava a Čtyřkou bude zmíněná stanice mluveného slova. Podrobněji chce Duhan svoji představu představit dnes na setkání s vybranými novináři, mezi nimiž nebude chybět ani DigiZone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).