Hlavní navigace

Radio France International nově v nabídce UPC Digital

19. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 5. 2011

V digitální nabídce kabelové televize od společnosti UPC Česká republice se objevila rozhlasová stanice Radio France International (RFI). V diskusním fóru na to čtenáře serveru DigiZone.cz upozornil jeho čtenář s přezdívkou Jan H Radio France International je šířeno v nekódovaném režimu, takže si ho mohou pustit i ti diváci, kteří jsou sice připojeni k síti operátora, ale jeho nabídku si neplatí.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Francouzi ukončí v listopadu analogové vysílání na satelitu

Tato rozhlasová stanice existuje už poměrně dlouhou dobu – od roku 1975, kdy vznikla jako jedna z odnoží Radio France. Její provoz financuje francouzská vláda, respektive tamní ministerstvo zahraničí. Stanici je možné zachytit v České republice také na velmi krátkých vlnách (VKV/FM), ovšem pouze v Praze, a to na frekvenci 99,3 MHz. Kromě RFI je v digitální nabídce od UPC šířeno také mnoho dalších stanic – Český a Slovenský rozhlas, některé komerční stanice od našich východních sousedů a také Rádio Proglas nebo Fun One Station, kterou pro operátora vyrábí firma Sat Plus.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).