Hlavní navigace

Rádio Impuls je opět nejposlouchanější, už sedmý rok po sobě. Dokonce stouplo

Jan Potůček

UVNITŘ DOKUMENT Hlavním stanicím Českého rozhlasu klesla poslechovost, celkový podíl rozhlasu na trhu ale překročil 21 procent požadovaných Radou ČRo

Doba čtení: 1 minuta

Nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v České republice zůstává Rádio Impuls, které je jedničkou trhu už sedmý rok po sobě. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku a prvním kvartále letošního roku jej denně poslouchalo v průměru 1,047 milionu posluchačů. Alespoň jednou týdně si jej naladilo 2,072 milionu lidí. Vyplývá to z aktuálních dat Radioprojektu, která dnes zveřejnily agentury Median a STEM/MARK.

K TÉMATU: Rádio Impuls dokrylo dálnici D1, slibuje řidičům lepší signál v Posázaví

Impuls drží 12,6 procentní podíl na poslechovosti celého rozhlasového trhu. Oproti minulému měření si polepšil o osm tisíc posluchačů denně a v meziročním srovnání dokonce o 20 tisíc. Druhým nejposlouchanějším rádiem zůstává Frekvence 1 s 926 tisíci posluchači denně, která si ale oproti minulému měření pohoršila o 14 tisíc posluchačů, a třetí je Evropa 2 s 883 tisíci posluchači denně, která si polepšila o 12 tisíc posluchačů.

Největší pokles z celoplošných stanic vykázal Český rozhlas 1 – Radiožurnál, který si pohoršil o 29 tisíc posluchačů na 671 tisíc. Klesal i Český rozhlas 2 – Praha, a to o 21 tisíc na 360. Naopak Český rozhlas 3 – Vltava mírně stoupnul o čtyři tisíce posluchačů denně na hodnotu 63 tisíc. V celkovém podílu na trhu si Český rozhlas polepšil o půl procentního bodu na 21,1 procenta a splnil tak požadavek Rady ČRo, aby udržel hranici 21 procent. Při minulém měření tomu tak nebylo radní kvůli tomu snížili čtvrtletní prémii generálnímu řediteli Petru Duhanovi.

Radioprojekt, IV/2011 + I/2012
Našli jste v článku chybu?