Hlavní navigace

ČRo 7 - Radio Praha vidí digitalizaci jako perspektivu do budoucna

21. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 1. 2010

Český rozhlas 7 – Radio Praha digitalizaci vítá a vidí v ní perspektivu rozhlasového vysílání. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel této stanice Miroslav Krupička. Ze zkušeností celé Evropy je však zřejmé, že rozhlasová digitalizace nebude tak rychlá jako televizní, a že ještě dlouho vedle sebe bude fungovat analog a digitál, uvedl pro náš web Krupička.

K TÉMATU: Český rozhlas zruší zahraniční digitální vysílání ve standardu DRM

Tímto vyjádřením reagoval ředitel sedmého okruhu Českého rozhlasu na zprávu, kterou přinesl server DigiZone.cz včera a v níž se psalo o zrušení zahraničního digitálního šíření signálu DRM. Vysílání Radia Praha, které v tomto standardu fungovalo od podzimu 2006, bylo ve střední Evropě podle jeho slov dobře přijímatelné a potvrdilo, že i na dlouhé vzdálenosti lze vysílat kvalitně. Faktem je však to, že systém DRM se v posledních letech v Evropě nerozšířil, jak se předpokládalo, konstatoval Krupička.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas 7 – Radio Praha nakonec zachová vysílání na krátkých vlnách

DRM fungoval v jakémsi testovacím režimu, přijímače se nezačaly masově vyrábět ani prodávat. Ohlas na DRM vysílání Radia Praha byl minimální, dodal šéf ČRo 7. Právě s přihlédnutím k rozpočtovým omezením bude proto toto vysílání zrušeno. Za důležitější považujeme uchování klasického krátkovlnného vysílání, které se sice může ve srovnání s novými technologiemi jevit zastarale, ale většina posluchačů, zejména mimoevropských, ho stále využívá, konstatoval na závěr Krupička s tím, že testům DRM se ale Sedmička.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).