Hlavní navigace

Rádio Wave, Český rozhlas pro mladé, oslaví páté narozeniny

3. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 1. 2011

Český rozhlas – Rádio Wave, které se orientuje na mladé posluchače, bude mít 15. ledna své páté narozeniny. Tuto pro sebe významnou událost oslaví koncertem v mezinárodním centru současného umění MeetFactory na pražském Smíchově. Program, který začne přesně v 19:30, přinese posluchačům například kapely a uskupení Dva, Kolowrat, Bene & Stratasoul. Kromě hudby přijdou na řadu také projekce a divadlo.

Z ARCHIVU: Rada Českého rozhlasu obvinila Rádio Wave z propagace fašismu

Zájemci, kteří se nebudou moci bezplatné akce zúčastnit, ji mohou sledovat na internetové adrese www.wave.cz/kon­cert. Přenosy koncertů budou ve vysílání doplněny o řadu rozhovorů s našimi dlouhodobými partnery a spřízněnými dušemi na kulturní scéně, uvedla marketingová manažerka stanice Veronika Vidomusová. Oslavy narozenin začnou v éteru stanice už 10. ledna.

ICTZ23

GLOSA: Rada Českého rozhlasu pokračuje v likvidaci Rádia Wave

Vedení ČRo bohužel Wavu v minulosti příliš nepřálo. Stanice sice startovala 13. ledna 2006 také na analogové vlně prostřednictvím středočeského vysílače Cukrák, ovšem o svou frekvenci brzo přišla. Na kmitočtu 100,7 MHz přestala vysílat již 31. srpna 2008. Rada ČRo tehdy uvedla, že byl tímto vysíláním porušován zákon. Přitom ale stejný subjekt v jiném složení analogové vysílání Rádia Wave z Cukráku povolila v lednu 2006 a se šířením souhlasil také Český telekomunikační úřad. Na rozdíl od sousedních států, kterými jsou například Slovensko nebo Rakousko, nemá Rozhlas na VKV okruh určený mladé generaci. Stanice tak má v současné době podle průzkumu poslechovosti Radio Projekt pouhé tři tisíce posluchačů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.