Hlavní navigace

Radiokomunikace chtějí test DVB-T2 v jednofrekvenční síti Praha - Brno

14. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 6. 2010

V takzvané jednofrekvenční síti označované jako SFN by chtěly České Radiokomunikace dlouhodobě otestovat vysílání v systému DVB-T2. Serveru DigiZone.cz to řekl v rozhovoru, který připravujeme na zítřek, obchodní ředitel této společnosti Kamil Levinský. V hlavním městě by šlo konkrétně o dvojici vysílačů Žižkov a Cukrák, ovšem ČRa se nebrání ani dalším.

K TÉMATU: Smělý plán: do olympiády 2012 pokrýt většinu Česka signálem DVB-T2

Velmi rádi bychom, ale to záleží na ČTÚ, zkusili jednofrekvenční síť s Kojálem (brněnský vysílač, pozn. red.). Samozřejmě je otázka, zda to bude fungovat,“ uvedl pro DigiZone.cz Levinský. Na otázku, zdali je jednofrekvenční síť Žižkov – Cukrák – Kojál realizovatelná, odpověděl obchodní ředitel operátora následovně: Bylo by to určitě zajímavé pro testování, aby signál ve vysokém rozlišení nebyl k dispozici jenom v Praze, ale i na Moravě.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T2? Je to hezký plán, ale rozhodnou peníze, říká šéf digitalizace ČT

ICTZ23

Své vize s vysíláním v systému DVB-T2 nedávno prezentovaly České Radiokomunikace na odborné konferenci, která se uskutečnila v Praze. Během ní se také oficiálně uskutečnil jednodenní test ze žižkovské vysílací věže. Obsahem byly tehdy programy ČT 1, ČT HD, Nova HD a TV Nova. Operátor chce začít pracovat na spuštěním DVB-T2 sítě okamžitě po ukončení analogového terestrického vysílání. Rád by s ním začal v roce 2012, kdy by měl signál pokrývat krajská města, a celé republice ho nabídnout o tři roky později.

Podrobnosti se dozvíte v zítřejším rozhovoru serveru DigiZone.cz s obchodním ředitelem Českých Radiokomunikací Kamilem Levinským

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.