Hlavní navigace

Radní Českého rozhlasu Zelenka vede tiskový odbor ministerstva školství

3. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 2. 2012

Vedoucím tiskového odboru ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se stal Antonín Zelenka, který je zároveň členem Rady Českého rozhlasu. Informoval o tom server Novinky.cz. Podle zákona by přitom radní veřejnoprávního rozhlasu neměl zastávat žádnou funkci ve veřejné správě. V minulosti kvůli stejnému problému musel rezignovat člen Rady České televize, který byl zároveň předsedou Obce spisovatelů.

K TÉMATU: Radu ČRo čeká volba předsedy, Daně Jaklové v březnu skončí mandát

Zelenka je členem Rady ČRo od března 2007 a příští rok mu vyprší šestiletý mandát. Po předsedkyni rady Daně Jaklové je druhým nejdéle sloužícím členem rozhlasové rady. V roce 2009 se významně podílel na odvolání tehdejšího generálního ředitele ČRo Václava Kasíka. V minulosti pracoval jako redaktor ČRo 1 – Radiožurnálu, neúspěšně kandidoval na šéfa rozhlasu a poté pracoval v tiskovém oddělení společnosti Betsport, která vlastní dnešní O2 Arenu v Praze.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Ministryně kultury Hanáková chce změnit volbu členů mediálních rad

Během televizní stávky na Kavčích horách na přelomu let 2000 a 2001 pracoval Zelenka v týmu tehdejší ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové, kterou jmenoval generální ředitel Jiří Hodač, proti kterému se vzbouřili redaktoři zpravodajství. Později pracoval pro dnes již zaniklou parlamentní televizi 24cz, pro kabelový kanál UPC Express připravoval politické debaty, vedl pražské studio RTA a krátce pracoval i ve zpravodajství televize Barrandov.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).