Hlavní navigace

Radního Českého rozhlasu Antonína Zelenku se zatím nepodařilo odvolat

10. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 2. 2012

Členové sněmovního volebního výboru zatím neodvolali z Rady Českého rozhlasu jejího člena Antonína Zelenku. Ten aktuálně sedí na dvou židlích, čímž se údajně dostal do střetu zájmů. Kromě pozice radního ve veřejnoprávním médiu nastoupil také na ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako vedoucí tiskového odboru. O neúspěšném jednání informoval včera vpodvečer mimo jiné server Česká média. Další možnost Zelenku odvolat budou mít podle webu poslanci až za měsíc.

MKT nástroje 2 tip

K TÉMATU: Poslanci chtějí odvolat Antonína Zelenku z Rady Českého rozhlasu

Podle předsedy sněmovního volebního výboru Václava Mencla má Zelenka na výběr dvě možnosti, buďto rezignuje nebo se vzdá funkce předsedkyni Poslanecké sněmovny. Česká média, která citovala čtvrteční jednání, informovala, že si Zelenka nechal vypracovat tři analýzy od odborníků na pracovní právo a ti konstatovali, že není ve střetu zájmů. Například místopředseda výboru Vítězslav Jandák uvedl, že si není jistý, zdali Zelenka pravidla porušil, nebo ne. Podobně na tom byli i ostatní poslanci. Zelenka se ve své obhajobě mimo jiné oháněl případem bývalé radní Márie Ptáčková, která v minulosti byla taktéž současně aktivní členkou orgánu státní správy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.