Hlavní navigace

Rakouská ATV spustí brzy druhý kanál. S DVB-T zatím nepočítá

15. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 9. 2011

Rakouský komerční program ATV se dočká na konci roku své sesterské stanice. 1. prosince odstartuje kanál ATV 2. V úterý o tom informovala elektronická verze tamního deníku Der Standard. V České republice prozatím nebude možné program sledovat, alespoň ne legální cestou. Provozovatel s ním v nejbližší době do digitálního terestrického šíření (DVB-T) nepočítá.

ČTĚTE TAKÉ: Rakouská ORF 3 odstartuje 26. října, ORF Sport Plus bude samostatným kanálem

MM socky3

Stanice ATV 2 se má naopak objevit již od počátku u vybraných kabelových operátorů a také na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně. Na družici je signál hlavního kanálu kódován hned pěti systémy podmíněného přístupu, z nichž CryptoWorks je prolomen, proto tedy zmínka o nelegálnosti příjmu tohoto programu na našem území. ATV 2 se má zaměřit na vlastní produkci, hranné filmy, seriály, zábavu a zpravodajství. Kromě původní tvorby bude též sloužit jako prostor pro reprízy z ATV.

Parametry příjmu (pozice by měla být aktivní od 3. října): Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování Irdeto a CryptoWorks.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.