Hlavní navigace

Rakouská ORF odložila spuštění hybridního vysílání HbbTV na satelitu

29. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S výjimkou Rozhlasu a televize Slovenska už využívají technologii HbbTV všechny okolní státy sousedící s naší republikou. Hybridní vysílání nasadila v roce 2012 i Česká televize.

Rakouská veřejnoprávní televize ORF, která původně plánovala spuštění hybridního širokopásmového vysílání na satelitu označovaného zkratkou HbbTV na pondělí 28. října, odložila tento krok přibližně o dva týdny. Vyplývá to z tweetu, který na sociální síť Twitter umístil technický ředitel ORS Norbert Grill. Spuštění HbbTV na satelitu jsme museli bohužel odložit na 15. listopadu, uvedl mimo jiné Grill. Podle dodatku v tweetu byl odklad způsoben na přání některých kabelových operátorů, kteří ještě nejsou na toto vysílání připraveni.

K TÉMATU: Na spuštění hybridního vysílání se připravuje rakouská ORF, v létě šlo o testy

ebf - tip do článku - debata

Technický šéf ORS neuvedl, proč nejsou všechny kabelové a IPTV společnosti na tuto skutečnost připraveni, ale některé z nich pravděpodobně signál veřejnoprávní televize přebírají právě ze satelitu. ORF je šířena v kódované podobě na pozici 19,2 stupně východně, družice Astra, verze ORF 2 Europe je ale k dispozici v režimu free-to-air (volně). V době, kdy by program obsahoval pořady, na něž nemá ORF práva pro volné vysílání, obsahuje tato stanice teletext doplněný o audio složku veřejnoprávního rozhlasu.

Norbert Grill bude exkluzivním hostem konference Innovation Day, kterou pořádá vydavatel DigiZone.cz, společnost Internet Info, 5. listopadu v Hotelu Ambassador.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).